Čudo u Budimpešti: Starčević izborio Olimpijske igre u Tokiju!

Nevjerojatan podvig ostvario je najbolji hrvatski hrvač, Ličanin Božo Starčević (32)!

Starčević je nastupio u kategoriji do 77 kilograma grčko-rimskim stilom, a u oštroj konkurenciji Europskog kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre uspješno je izborio finale, a samim time i nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Starčević je redom svladavao Poljaka Mateusza Wolnog uvjerljivom pobjedom od 8-0, zatim u četvrtfinalu u izjednačenom meču pobijedio europskog prvaka, Azerbajdžanca Sanana Sulejmanova (1-1, Starčević je posljednji osvojio bod), a u polufinalu je pao i Čeh Oldrich Varga (3-1).

Trenutačno najbolji hrvatski hrvač i nesuđeni osvajač olimpijskog odličja na Igrama u Rio de Janeiru 2016. u Budimpešti će se za zlato boriti protiv Rusa Aleksandra Čehirkina koji je u kontroverznom polufinalu na bodove (7-6) pobijedio Bugarina Aika Mnatsakaniana, prenosi 24sata.

Ovim uspjehom, Božo Starčević ušao je u uski krug 16 najboljih hrvača koji će se boriti za odličje na Olimpijskim igrama.

Sretno našem ličkom ponosu u finalu u Budimpešti koje se održava danas, a još više sreće želimo mu na nadolazećim Igrama u Tokiju!